Matura biologia rozszerzona jest niezbędnym egzaminem, do którego muszą przystąpić osoby chętne studiować takie kierunki jak medycyna czy psychiatria. W celu odpowiedniego przygotowania się do egzaminu warto sięgnąć po pomoce naukowe w postaci książek.

“Vademecum. Matura 2022. Biologia”

– w vademecum zamieszczony został cały materiał niezbędny do przystąpienia do egzaminu maturalnego z zakresu biologii. Pojęcia w książce zostały napisane prostym i klarownym językiem, szczególną uwagę zwrócono na zagadnienia z pierwszej klasy szkoły średniej. Najważniejsze pojęcia umieszczono w kolorowych ramkach lub napisano pogrubioną czcionką. Na końcu vademecum znajduje się indeks, który ułatwia uczniom wyszukiwanie pojęć. Szczególną uwagę zwrócono na zadania, które pojawiały się na egzaminach maturalnych w poprzednich latach. Ułatwieniem dla uczniów jest umieszczenie całego materiału niezbędnego do zaliczenia egzaminu w jednej książce.

“Teraz matura. Biologia. Vademecum”

– dzięki publikacji uczniowie mogą powtórzyć i uporządkować swoją dotychczasową wiedzę z zakresu biologii na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym. Vademecum zawiera materiał dotyczący związków i zjawisk w zakresie budowy organizmów. Najważniejsze zagadnienia umieszczono w kolorowych, dobrze widocznych ramkach wraz ze wskazówkami jak w prawidłowy sposób rozwiązywać zadania. 

“Biologia. Repetytorium maturzysty”

– wszystkie ćwiczenia zamieszczone w repetytorium są w pełni zgodne z najnowszą podstawą programową. W celu ułatwienia najważniejsze zagadnienia z klasy pierwszej szkoły średniej zostały umieszczone na marginesach i oznaczone specjalnym znakiem graficznym. Wszystkie pojęcia napisane zostały w prosty i zrozumiały dla każdego sposób. Materiał wyselekcjonowano tak, aby w repetytorium znalazły się tylko niezbędne treści, bez nadprogramowych zagadnień. Zastosowano również ułatwienia graficzne w postaci wykresów, diagramów i tabel. Na końcu książki umieszczony został indeks z kluczowymi pojęciami.